ورزش در آنتالیا ترکیه

به خاطر موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و حضور متعدد گردشگران تور آنتالیا، ورزش های آبی در آنتالیا طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از هتلها امکانات ورزشی مختلفی دارند، از جمله سالن های بدنسازی، ژیمناستیک، سونا، استخر و زمینهای تنیس، والیبال، گلف و.... البته این امکانات در هتل های مختلف با پروا به درجه یا ستاره آنها متفاوت است. در شهر و حومه آن مجموعه های ورزشی تفریحی متعددی وجود دارد که امکانات مختلفی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. پارکهای آبی، قایق سواری، استخر و اسکی روی آب توجه بسیاری از گردشگران را به خویش جلب کرده است.به مجموعه های ورزشی زیر می توان اشاره کرد:

آنتالیا آرنا:

در سال ۲۰۱۰ با گنجایش ده هزار نفر شروع به کار کرده است. این مجموعه ورزشی سرپوشیده در مسابقات بسکتبال سال ۲۰۱۰ (FIBA) استفاده شد.

استادیوم آتا تورک آنتالیا:

استادیومی چند منظوره با گنجایش ۱۳۷، ۱۱ نفر است. از این استادیوم بیشتر برای مسابقات فوتبال کاربرد می شود و زمین خانگی تیم آنتالی اسپور است. این تیم در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده و در لیگ برتر بازی می کند و در سال ۱۹۸۲ و سال ۱۹۸۶ برنده لیگ تقسیم اول فوتبال ترکیه شده است.

سالن ورزشی دیلک سابانچی:

با ظرفیت ۲،۵۰۰ نفر در سال ۲۰۰۱ گشایش شده است. این سالن سرپوشیده برای برگزاری مسابقات بسکتبال سال ۲۰۱۰ (FIBA) ساخته شد. با ظرفیت ۳۸۰۰نفر در سال ۱۹۹۹ در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی شهر ساخته شد و میزبان مسابقات یوروبسکت سال ۲۰۰۱ و مسابقات سال 2011 و مسابقات وزنه برداری سال 2010 بوئه است.

مجموعه ورزشی مارادان:

در سال ۲۰۰۸، با گنجایش ۷،۴۲۸نفر ساخته شده است. این سالن میزبان مسابقات فوتبال 17 سال  یوفا بوده است.

استادیوم جدید آنتالیا:

استادیومی چند منظوره و سرپوشیده با گنجایش ۷۰۳، ۴۱نفر است که در سال ۲۰۱۴ افتتاح خواهد شد. این استادیوم در شمال شرقی شهر قرار دارد. پارک کناره این استادیوم به شکل صدف دریایی طراحی شده و مرکز آموزشی برای فدراسیون فوتبال ترکیه خواهد بود.