مکان های دیدنی آنتالیا ترکیه

مکان های دیدنی آنتالیا ترکیه

هرساله میلیون ها نفر از گردشگران تور آنتالیا از طبیعت زیبا و ثروت تاریخی این شهر بازدید می کنند.

ترکیبی از خورشید، دریا عمیق آبی، کوه پوشیده شده با درختان همه با هم در یک جا دیده نمی شود.راهنمای آنتالیا  خیلی شفاف از هتل ها، سواحل، مغازه ها، حمل و نقل، عکس ها، سایت های باستان شناسی و ... در اختیار مسافران تور آنتالیا قرار می دهد.

مکان های گردشگری در آنتالیا

کالجی ( آنتالیا قدیم)

 

 

کالجی بعنوان آنتالیاقدیم شناخته شده است، در مرکز شهر مدرن شهر روم و بیزانس سپس سلجوغی ترکی در نهایت شهر زبان ترکی عثمانی بخش کوچکی از مکان تاریخی آن وسیع شده است.شهر آنتالیا تا بعد از جنگ جهانی دوم واقعا مدرن و عظیم یه نظر نمی رسید. کالجی آنتالیا با خیابان های آن پر پیچ و خم، دیوارهای سنگی عظیم، و خانه های زیبا قدیمی ساخته شده آنقدر نزدیک است که آنها اغلب کوچه های باریک را تحت الشعاع قرار بود. بسیاری از بوتیک کوچک هتل ها و کاروان های خود را برای ناهار خوردن در یک فضای قدیمی و راحت، امکانات رفاهی لوکس را به مسافران تور آنتالیا ارائه می کند.کالجی ار بندر روم قدیمی محافظت می کند، حتی در زمان روم باستان برای تولید از دشت آبرفتی غنی است که در زیر دامنه های جنوبی کوه های توروس و امتداد شرق آنتالیا خروجی آن است.امروزه کالجی یک منطقه حفاظت شده با مقررات سخت در ساخت بناهای جدید با حفظ بناهای تاریخی قدیمی این منطقه است.در کالجی ممکن است برخی از ساختمان های مدرن زشت باشد.چندین ورودی به کالجی وجود دارد که یکی از زیباترین و تاریخی ترین آنها Kalekapisi است.

برج ساعت آنتالیا ترکیه

 

 

در حال حاضر در میان برج های ارگ اطراف شهر آنتالیا تنها برجی که جان سالم به در برده است برج ساعت است.در گذشته تعداد کل برج ها 80 بوده است.در دوره جمهوری پارک زیبایی کارالیولو بر روی صخره ساخته شده بود. بعد پارک کارالیولو، برج ساعت بر روی صخره واقع شده است.این یک صخره دو طبقه است. در حالی که در طبقه فوقانی دارای یک طرح دایره ای، طبقه پایین تر آن دارای یک طرح مربع است. فانوس ها و آرامگاه ها 2 دهه قبل از میلاد مسیح بوده است.

بندر قدیمی آنتالیا ترکیه

 

 

بندر قدیمی توسط صخره در یک خلیج کوچک احاطه شده است .در دوره سلجوقیان موج شکن آن ساخته شد. امروز ه از آن به عنوان یک تفرجگاه ساحلی استفاده می کنند.انواع خدمات قایق های کوچک و قایق بادبانی در اینجابه مسافران تور آنتالیا ارائه می شود. از این تفرجگاه ساحلی بعنوان تورهای قایق سازمان دهی می شود. داخل ارگ (چهارم) در اطراف این بندر بازسازی شده است.امروزه خدمات بارها، کافه ها، رستوران ها، دیسکو و مغازه های متعدد آن را در اختیار بازدید کنندگان تور آنتالیا قرار می دهد.

مناره یولی آنتالیا ترکیه

 

 

مناره یولی در مجاورت مجموعه ای از ساختمان های kulliye با تبدیل شدن به نماد شهر قرار گرفته است. Kulliyeاز هفت ساختمان مختلف ساخته شده است:

مسجد مناره یولی:این مسجد با پلان های مستطیل شکل دارای شش گنبد است که گنبد های متعدد آن به کلاس مسجد تعلق دارد.تا زمانی که ساخت و ساز این موزه به پایان رسیده این موزه میزبان گردشگران تور آنتالیا برای بازدید از این بنا است.

مناره یولی:در شرقث مسجد و در یک ساختمان جداگانه واقع شده است.پایه آن با پلان های مربع شده با سنگ برش سلاخته شده است. ساختار فوقانی آن با یک برنامه هشت ضلعی از آجر ساخته شده است.برای دکوراسیون آن از موزاییک آبی تیره و روشن برای جلب توجه استفاده شده است.آن را بین 1219 و 1236 در دوره سلطان سلجوقی علادین کیقباد ساخته شده است.

مدرسه: یک نوع مدرسه معادل آکادمی امروز است.دارای 4 اتاق(که اتاق ها از سه طرف بسته پوشش داده شده است و طرف مقابل آن به خروج یا به حیاط باز است) و پلان آن مستطیل شکل است. همانطور که در بسیاری از بناهای تاریخی در دوران سلجوقیان آن دروازه ورود به یادماندنی آن را با یک سنگ تراشیده شده است.

 

 

مدرسه اتبی: در سال 1239 ساخته شده است.

 Mevlevihan: شامل یک فضای داخلی گنبد توسط اتاق و سالن احاطه شده است

آرامگاه ترباس: اولین مقبره متعلق به محمد بیگ در سال 1377 است.طاق آن دارای طرح 8 ضلعی است. آرامگاه دوم که به عنوان آرامگاه نگار Hanim شناخته شده یک ساختار کوچک با طرح شش ضلعی است.

کسیک مناره آنتالیا ترکیه

 

 

در اصل یک معبد رومی بود و با کلیساروم شرقی با 5 هاب در قالب یک کلیسای گنبدی شکل در قرن 5 میلادی به مریم مقدس تبدیل شده است.بعد از آن یک مسجد توسط پسر سلطان در دهه اول قرن 16 ساخته شده است.

دروازه هادریان آنتالیا ترکیه

 

 

این دروازه به یاد ماندنی با سه گذرگاههای سرپوشیده طولانی که به امپراتور روم اختصاص داده شده است.در حال حاضر دو طرف دروازه جان سالم به در برده اند و در سال 1960 مورد بازسازی قرار گرفته است.سبک Korinth ( دو یا سه طرف آن akanthus برگ و بخش پایینی و میانی آن helixes و در قسمت فوقانی آن فرم  volutes در گوشه و کنار وجود دارد).این سبک بعنوان یکی از تاریخی ترین آثار رومی شناخته شده است. همه این ستون ها توسط lentos به ساختار اصلی متصل می شود.

موزه باستان شناسی آنتالیا ترکیه

 

 

موزه باستان شناسی آنتالیا یکی از مهمترین موزه های ترکیه است و بسیاری از بناهای تاریخی از کشورهای همسایه در این موزه قرار دارد.بخش های موزه بصورت زیر می باشد:

بخش تاریخ طبیعت:در این بخش فسیل موجودات زنده است.این فسیا در اعماق زمین زندگی می کردند.

بخش قبل از تاریخ:در این بخش پین، استخوان و ابزارهای سنگی مورد استفاده قرار می گیرد.بسیاری از آنها بقایای غار هستند.قطعات دیگر از بقایای متعدد از مس و سنگ و نوسنگی و قرون اولیه برنز در این بخش هستند.

بخش از بنیانگذاریها، طراحیها کوچک: در این بخش آثار تاریخی بین دوره 1200 و 1300 قبل از میلاد به نمایش گذاشته شده است.در این بخش آثار تاریخی متعلق به قرن 4 و 6 قبل از میلاد می باشد.این بخش میزبان یک کابینه نمایش اختصاص داده شده به آثار تاریخی از مجسمه های برنزی از Herakles و آپولون، مجسمه های سنگ مرمر از و سر آتیس هستند.

تالار خدایان:در این بخش مجسمه های ساخته شده در دوره روم از آثار اصلی از مجسمه سازان Arcaic، دوره کلاسیک و هلنی می باشد. در میان این خدایان و الهه بسیاری از هلن در روم    Pantheons ویژه زئوس و همچنین مجسمه های ایسیس و سراپیس، خدایان از تمدن مصر باستان می باشد. تمام  بناهای تاریخی در این بخش مربوط به منطقه پرگه می باشد.

بخش از امپراتور:در این بخش افراد مهم از زمان و مجسمه و رکورد متعلق به قرن 2 میلادی است.

تقریبا تمام بناهای تاریخی که در این بخش به نمایش گذاشته بناهای اصلی کشف در شهر باستانی پرگه هستند

تالار تابوت:قدمت این سالن قرن 2 است.

 

 

تالار موزاییک:در شهر باستانی سلوکیه و زانث در وسط استخر موزاییک ها قرار گرفته است. ابزار استفاده شده توسط مجسمه سازان باستانی و بناهای تاریخی از دوره های مختلف در قسمت های اطراف استخر به نمایش گذاشته است.

 

 

سالن آیکون:این ایکون از تاریخ 18 و تا شروع قرن 19 آغاز شده است.

بخش سکه شناسی: در این بخش سکه های مختلف به نمایش گذاشته است. این سکه ها از دوران باستان تا به امروز استفاده شده است.در این میان سکه های ضرب شده در شهرهای باستانی از جمله منطقه پرگه و جانبی می باشد.

بخش تالار پرگه:برخی از مجسمه ها و گچگیری ازقبل ساخته شده است و از شهر باستانی پرگه و همچنین تئاتر شهرها در این سالن به نمایش گذاشته می شود.

 

 

بخش قوم نگاری و بناهای تاریخی اسلامی ترکیه:بسیاری از بناهایتاریخی و بناهای تاریخی از استفاده های روزانه اعم از کاشی به کتاب دستی نوشته شده است،از سلاح ها به فرش، از زیورآلات به لباس که منعکس کننده مد وقت خود را به نمایش گذاشته است.این اثار متعلق به دوره عثمانی است.

بخش نمایشگاه هوا از موزه: این بخش از  باغ موزه شده است. در این منطقه میزبان نمایشگاه از سنگ تراشیده شده سنگ قبر های مختلف از دوره روم کشف شده است.

غارهای آنتالیا ترکیه

Altinbesik Dudensu Cave: شما باید برای رسیدن به این غار اول به ایبردی بیش از ماناوگات- اکسکی آمده و از روستا Urunlu، 7 کیلومتر خارج شده تا به این غار برسید.این غار دو کیلومتر با روستا فاصله دارد. دو دریاچه های زیرزمینی در این غار، که یکی از آنها در ورودی (125 متر طول)، گالری بزرگ و پل طبیعی واقع شده است.طول این غار 1600 متر است که از صخره تشکیل شده است.

 

 

غار بلدیبی:از بزرگراه کمر در پایین بلدیبی غار بلدیبی در آنتالیا واقع شده است.این غار حدود 25 کیلومتر از آنتالیا و 100 متر از ساحل فاصله دارد.این غار در ارتفاع 25 متری دریا و در پایین از سنگ آهک تشکیل شده است.این غار از دو بخش تشکیل شده است.غار بلدیبی از عهد پارینه سنگی استفاده شده و یافته های بسیار زیبایی را نشان می دهد.برروی دیوار تصاویر تلطیف همراه با سنگ کوچک و استخوان با ابزار حک شده که متعلق به 15000 سال قبل از یارس است. در حالی که 15000 سال پیش در حالی که تصاویری از انسان از عهد پارینه سنگی با یک نقطه واقع بینانه از نظر ساخته شده بودند. در میان تصاویر در این غار که با رنگ اکسید منگنز و آهن طبیعی ساخته شده بودند این ارقام از بز کوهی و صحنه های شکار بصورت دایره ای شکل به تصویر کشیده اند. الهه مادر را به چهار بخش با نقطه های تقسیم شده، و ارقام از انسان و یا شعبده باز را به شکل صلیب کشیده اند.

 

 

غار داملاتاش: غار شناخته ترین و آسان ترین مسیر برای رسیدن به داملاتاش است. این غار به طور خاص در نقطه اتصال از شبه جزیره با زمین و در غرب شبه جزیره که در آن ارگ آلانیا واقع شده است.در داخل غار هوا بسیار مرطوب و ولرم نیز می باشد. اشکال در داخل غار و استالاگمیت و استالاکتیت در رنگ های مختلف تشکیل شده که ممکن است هنرمندان امروز که نشان برتری بینظیری از طبیعت در هنر هستند.

 

 

بقایای غار:انسان که در جمع آوری و شکار به عنوان بخش های جنوبی آناتولی زندگی می کردند کمی معتدل تر نسبت به بخش های شمال در طول عصر سردتر بودند.بعضی از این غارها به خانه های طبیعی تبدیل شده اند انسانها در آن زندگی می کنند و شکار می کنند. این غار حدود 27 کیلومتر به سمت شمال غرب آنتالیا واقع شده است. این غار در ارتفاع 150 متر از دشت تراورتن است، در دامنه کوه کترا ( که از 3 سالن بزرگ به هم پیوسته تشکیل شده است). بقایای غار به طور مداوم توسط شروع بشر از سراسر BC 50000در طول ماقبل تاریخ پارینه سنگی، میانسنگی، نوسنگی، مس و سنگ و برنز سنین استفاده شده است.جالب ترین این ویژگی در میان کسانی است که در خانه های آناتولی به خانه حل و فصل در قبل از تاریخ رفته اند.

 

 

بقایای ویژه مانند ابزار مختلف متعلق به سنین ماقبل تاریخ، جمجمه فسیل انسان از سن حتی پیش از آن (نام علمی انسان) و جمجمه انسان نئاندرتال در کاوشهای انجام شده در بقایای غار کشف شده است. این بقایای به ویژه در موزه آنکارا تمدن های آناتولی و در موزه محلی در مجاورت غار و همچنین موزه های متعدد ترکیه به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر این، اسکلت حیوانات ماقبل تاریخ که امروزه نیستند که در آن دوره زندگی می کردند مشخص شده و اطلاعات قابل توجهی مربوط به آب و هوا ، فون و فلور آناتولی در عصر پلیستوسن به دست آمده است.

غار Kocain: این غار 47 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد.شما باید 30 کیلومتر به سمت شمال آنتالیا، عبور از روستاهای Camili و Killik و به روستای Ahirtas برسید تا بتوانید این غار را بازدید کنید.از روستا تا غار 1 ساعت و 30 دقیقه پیاده روی دارد.طول غار 633 متر است.از دو تا سالن بزرگ تشکیل شده است در یک نقطه 150 متری واقع شده است.4 مخزن دیوار متعلق به دوره بیزانس است.