منطقه فینیکه آنتالیا ترکیه

فینیکه یک منطقه در ساحل دریای مدیترانه به استان آنتالیا در ترکیه است، از غرب به شهر آنتالیا در امتداد کناره ساحلی ترکیه.قرار دارد. این است که در ساحل جنوبی شبه جزیره مانند یک تکه قرار گرفته و یک منطقه توریستی محبوب است. با این حال فینیکه با داشتن محصول پرتغال آن نمادی از شهر شناخته شده است.

تاریخچه فینیکه آنتالیا

قرن ها فینیکه بعنوان یک بندر تجاری، پورت های اصلی Limyraو شهرستان پایتخت از لیکیا بود.گفته شد که توسط فنیقی ها در قرن 5 تاسیس شده است و در نتیجه بعد از بنیانگذاران آن نام برد. این منطقه با توجه به ساکنان آن، باستان شناسان شواهدی در نزدیکی شهر المالی که نشان می دهد شبه جزیره در 3000 پیش از میلاد حل و فصل شده است. تجارت در امتداد ساحل برای اولین بار توسط ایرانیان، که لیکیا به ارتش اسکندر کبیر واگذار شد. با این حال این ساحل همیشه آسیب پذیر بوده نسبت به نیروهای از سوریه، مصر و رودز بود تا زمانی که آن را در درون امپراتوری رومیان باستان و بیزانس موفقیت آورده شد. حتی پس از آن بیزانس توسط ارتش عربستان این شبه جزیره در خطر بوده است. در نهایت این منطقه در قرن 13 به ترکان سلجوقی داده شد. که توسط امپراتوری عثمانی از 1426 این شهر توسط یونانیان قبل از ارز 1923 داده شد و جمعیت بین یونان و ترکیه مسکونی شد.

جمعیت منطقه فینیکه آنتالیا

دارای جمعیت 46138 با توجه به سرشماری سال 2010 است. این شهر از 11.329 نفر تشکیل شده است. فینیکه دارای 4 شهرداری Hasyurt، Sahilkent، تورونچووا و یشیلیورت و 14 دهستان است. جمعیت از مکان های مسکونی هستند.

منطقه فینیکه مدرن

اقتصاد محلی بستگی به کشاورزی، به ویژه پرتقال و سایر مرکبات دارد. این است که با درآمد حاصل از گردشگری در فصل تابستان  به دلیل تولید نارنگی و پرتغال پر سود و رونق گردشگری افزایش یافته است. یک منطقه آرام برای زندگی روزمره ساکنان است. در واقع، بسیاری از بازدید کنندگان تور آنتالیا جذیب منطقه فینیکیه و مردمان می شوند. در سال 1980 در زمین مناسبی برای سرمایه گذاری در کشاورزی، هتل ها ، آپارتمان های لوکس و سایر جاذبه های توریستی. استفاده شده است.مصالح ساختمانی از یک نوع سنگ آهک تزئنی اسفاده می شود.  زمین شناسی طبقه بندی سنگ آهک با چگالی متوسط ​​است. بندر فینیکه در حال حاضر یک تفرجگاه ساحلی قایق بادبانی، و دارای یک ناوگان کوچک ماهیگیری است. ساحل این منطقه از جمله لاک پشت های دریایی و ماهی، از جمله تخصص های محلی پورگی قرمز (شانکماهیان) و هامور (Epinephelus) است. دیگر ماهی در امتداد ساحل شامل چرمینماهی (گیشماهیان) و انواع ماهی مدیترانه مانند ماهی آبی، ماهی دریایی، باس دریا، با اره ماهی، ماهی ساردین و ... پیدا شده است.