منطقه سیلیون آنتالیا

منطقه سیليون آنتالیا در ارتفاع 210 متری قرار دارد و در دشت آلوویوس که توسط رودخانه آکسو و بین شهرهای پرگه و آسپندوس است. این منطقه که در  10 کیلومتری  از جاده ای که از بزرگراه آنتالیا - آلانیا به سمت شمال جدا می شود تشکیل شده است.فاصله آن از آنتالیا 36 کیلومتر، منطقه پرگه 15 کیلومتر، آسپندوس 33 کیلومتر فاصله دارد. گردشگران تور آنتالیا از این منطقه دیدنی می توانند بازدید کنند.

مکان های دیدنی منطقه سیلیون آنتالیا:

دیوارهای شهر، دروازه پایین (دروازه اصلی)، دروازه شمالی، دامنه ها، برج ها و پارک ها:

به غیر از سمت غربی، امکان صعود به تپه ای که سیليون مستقر شده است نیست. بنابراین در دامنه های غربی تپه، سیستم دفاع سیلیون ساخته شد. در قسمت جلو، دیوارهای حمایت شده توسط برج ها و دروازه های اصلی شهر و نماهای ساخته شده بر روی دامنه های تپه پشت این دیوارها و برج های باستانی وجود دارد. برج دیرین در دیوارها از دو طبقه تشکیل شده است. در سمت شمالی تپه یک دروازه وجود دارد. برج ها و دامنه های باستانی، دو دروازه را به یک جاده متصل می کنند و از این رو سیستم دفاعی جالب را تشکیل می دهند. حفاظت از دیوارها، شواهدی را نشان می دهد که پوشش داده شده است.

دروازه اصلی با یک طرح مشابه در منطقه پرگه و سیده ساخته شده اما دروازه اصلی سیلیون کوچکتر است. در هر دو طرف برج ها وجود دارد و همچنین دارای حیاطی با فرو رفتگی است.

منطقه سیلیون آنتالیا

 ساختمان دوره بیزانس:

این ساختمان بسیار بزرگ و بلند متعلق به دوره بیزانس است و دارای دو طبقه است، اما عملکرد این ساختمان شناخته شده نیست.این ساختمان در غرب تپه واقع شده است که در آن شهر تاسیس شد.

ساختمان دوره ی هلنیستی:

این بنا با 55 متر طول و 10 پنجره به سمت پالستر، به سمت جنوب ساختمان بیزانس واقع شده است. ساختمان دوره هلنیستی یک ساختمان عمومی بود.

 ساختمان با کتیبه:

این ساختمان ظاهرا در دوران سلطنتی (200 سال قبل از میلاد) ساخته شده است و دروازه آن یک نمونه مناسب است. مهمترین سند نوشته شده در گویش پامفیلیا، کتیبه ای است بر روی دروازه نوشته شد و این کتیبه به طور کامل ترجمه نشده است.

 تئاتر:

تئاتر درست در شیب جنوب غربی تپه ساخته شد و بخش بزرگی از ساختمان تئاتر بر اثر لرزش زمین در سال 1969 ویران شد. غار و بخش پایین ساختمان کاملا فرو ریخت و تنها 15 ردیف گذشته سالم ماندند.

اودیون:

اودیون در کنار تئاتر قرار داردو  کمی از تئاتر کوچکتر است. این ساختمان هم هماننند تئاتر برا اثر لرزش زمین بطور کامل فرو ریخت.

معبد کوچک:

معبد کوچک در یکی از تراس هایی که در آنها خانه ها قرار دارد می باشد. این یک معبد کوچک با ابعاد 11 در 8 متر است و با سبک prostylos doric. در سمت شرقی معبد چهار ستون وجود دارد.

معبد، برج، ساختمان با کارکرد ناشناخته، خانه ها و مخازن:

در سمت شمال غربی شهر، بقایای مخزن و خانه ها وجود دارد.در انتهای شمال شرقی برج، برج ای است که برای اهداف تماشایی ساخته شده است. معبد در جنوب این برج واقع شده است.

دبیرستان:

این ساختمان بسیار بزرگ است و در نزدیکی دروازه اصلی واقع شده است. عملکرد این ساختمان بحث برانگیز است.

استادیوم:

استادیوم در نزدیکی ساختمان کاخ و دروازه اصلی واقع شده است

مساجد کوچک:

دو مسجد کوچک در قرن 13 در این منطقه تاسیس شد.