محصولات غذایی و نوشیدنی آنتالیا ترکیه

محصولات غذایی آنتالیا ترکیه

غذاهای ترکی یکی از غنی ترین غذاهای جهان است که امپراطوری عثمانی غذاهای ترکیه بعنوان یک رفاه نشان داده است.سبک غذا یوروک به فرهنگ تغذیه آنتالیا غالب است.سبک غذا یوروک از دام و گندم تشکیل شده است.اگرچه سبزیجات تازه، گندم و ذرت بیشتر در مناطق داخلی وجود دارد.شما گردشگران تور آنتالیا می توانید تمامی غذاهای جهان در هتل و رستوران های آنتالیا تهیه کنید.اما برخی از مواد غذایی خاص منطقه:  SAC kavurma( گوشت)،kabab  Tandır( متا)، Kolle با انواع مختلف ذرت ، میوه طعم دهنده، قند اضافه شده، گوجه فرنگی، گندم و حلوا مخلوط کنیم.

صبحانه آنتالیا ترکیه

صبحانه ترکیه متشکل از: : پنیر، عسل، مربا (مربا آنتالیا معروف است)، زیتون سیا و سبز، کالباس، تخم مرغ، کره، گوجه فرنگی و خیار، نان است و حتی شما می توانید آب پرتقال تازه، میوه های فصل، ماست، نانوایی، دانه های ذرت از هتل تهیه کنید.چایی یکی از نوشیدنی های ضروری صبحانه آنتالیا ترکیه است.

ناهار آنتالیا ترکیه

عمدتا مسافران تور آنتالیا کباب را بعنوان ناهار ترجیح می دهند.کباب با برش استیک در یک سیخ کباب که برش های آن نازک است آماده پذیرایی از مسافران تور آنتالیا است.کباب می توانید بعنوان یک مواد غذایی سریع به همراه نان یا برنج خورده شود.

غذاهای دیگر عبارتند از: : کوفته، پیتا، lahmacun بعنوان پیتزا ترکی و ayran (یک نوشیدنی ساخته شده با مخلوط ماست و آب و نمک) شناخته شده است.

شام آنتالیا ترکیه

شام ترکیه با تنقلات آغاز می شود(: دلمه، ezme، حیدری، cacik، hibes، هوموس، imambayildi ... شما مسافران تور آنتالیا کاملا با طعم آنها آشنا می شوید.سالاد و ترشی از وعده های غذا هستند.

وعده های غذایی اصلی عبارتند از: استیک، chop – liver، آتش، تنور، کباب کاگیت.

دسر آنتالیا ترکیه

برخی از دسر معروف عبارتند از: باقلوا، kadayif، yuvası، sutlac، tavuk gogsu  علاه بر این آنتالیا بستنی سوخته بسیار خوشمزه دارد.

محصولات غذایی آنتالیا ترکیه

محصولات غذایی و آشامیدنی نوشیدنی معروف ترین ترکیه چای است. چایی نیز در تابستان که هوا بسیار گرم است بعنوان امداد رسانی مصرف می شود. بعد از غذا قهوه ترک ترجیح داده می شود.قهوه ترک توسط آسیاب که از یمن و برزیل ساخته شده دانه های قهوه آسیاب می شود.برای پخت و پز از آب و شکر استفاده می کنند.

چه غذایی بخورم:آنتالیا غذاهای با ترکیب فوق العاده از عربی و مدیترانه برخوردار است.در میان این غذاها سوپ Kulakli که از نخود و گوشت کوچک خرد شده تهیه شده است وجود دارد،  Tahinl Piyaz یک سالاد لوبیا که چاشنی آن دانه های کنجد خرد شده است، Tandir Kebap, Kabak Tatlisi (pumpkin desert) شیرین توسط دانه کنجد و انگور شربت و مربا ترنج تهیه می شود.