غذاهای سنتی آنتالیا

غذاهای ترکیه ای به سرعت زیادی به شهرت جهانی دست یافت. ترکیب طعم ها و ترکیبات غذاهای لذیذ و تاثیر گذار برگرفته از تاریخ یونان، عثمانی، خاورمیانه و بالکان این غذاهای سنتی آنتالیا را شکل داده است. غذاهای سنتی در هر منطقه متفاوت می باشند، ما در اینجا برخی از معروف ترین و لذیذترین غذاهای ترکی به ویژه در رستوران های آنتالیا را برای شما گردشگران نور آنتالیا معرفی می کنیم.

کوربا

کوربا سوپی لذیذ می باشد که شاید باورتون نشه ولی یک سوپ ساده از محبوبیت زیادی در ترکیه برخوردار است و اگر دیدید مردم آن را برای صبحانه نوش جان می کنند، تعجب نکنید. سوپ گوجه، سیرابی، مغز گوسفند و سوپ زبان را امتحان کنید. سوپ کلم سیاه یک غذای سنتی در شمال شرق ترکیه در منطقه دریای سیاه می باشد.

کوربا


کومپیر 
کومپیر سیب زمینی پخته یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی در شهرهای ساحلی ترکیه مثل انتالیا می باشد. سیب زمینی که بیرونش برشته شده و داخل آن نرم و پخته شده است. می توانید آن را با پنیر، سوسیس، ترشی و سالاد روسی میل کنید.

 کومپیر


پاید
پاید یکی از غذاهای محبوب ترکیه که در رستوران های سنتی سرو می شود. یک پوسته نازک شیرین که با پنیر، تخم مرغ، تکه های گوشت، مرغ یا ماهی تن پر شده و بعد آن را در یک اجاق سنگی داغ می گذارند و این غذا را با سالاد میل می کنند.


پاید

کوفته
کوفته یک غذای ترکی می باشد که در خیابان های آنتالیا و در رستوران های ترکیه با برنج و سالاد سرو می شود.

کوفته


باقلوا

باقلوا نوعی شیرینی محبوب ترکیه است که با هر سلیقه ای جور در می آید. این دسر از دوران عثمانی به وجود آمده که لایه های شیرینی را با آجیل پوشش داده و روی آن عسل می ریزند.

باقلوا

شما گردشگران تور آنتالیا می توانید از این غذاهای لذیذ میل کنید.